Foto: Suzanne Lock
Foto: Suzanne Lock

Het eerste team van badmintonclub The Flying Shuttle ’57 in Bergen op Zoom won de thuiswedstrijd tegen Zwaluwen 2 uit Prinsenbeek met 6-2. Na twee speelweken bekleedt het team de 2e plaats in de Carlton Tweede Divisie.

Opvallende partijen waren het damesdubbel van Martine Buijk / Mandy Ipenburg tegen Cindy van der Zwaan en Joyce van de Klundert: 21-10, 20-22 en 21-19. Tweede heer Berco van der Zanden kon het in de singel niet bolwerken tegen hardhitter Rowan Vleeskens (20-22, 15-21) en Buijk bewees dat er mentaal nog winst is te behalen. Ze moest het in drie games (21-15, 15-21, 15-21) afleggen tegen Aafke Jacobs, een speelster die zo weinig enkelspel speelt, dat ze nog geen ranglijstpositie heeft.

In beide gemengddubbels wisten de TFS’57-spelers gelukkig de poort gesloten te houden en werden er tijdens deze eerste thuiswedstrijd slechts twee punten gemorst.

Zondag 2 oktober om 13:30 speelt team 1 een uitwedstrijd tegen DKC 3 in Den Haag. Dat team – veelal jeugdspelers – verloor tot dusver tweemaal met 5-3.

Overige veren teams incasseren

Team 2 (vierde divisie) kreeg opnieuw 0-8 voor haar kiezen. Deze keer kon het team ook Cora Buijk inzetten en werd er gewisseld in de opstelling. Ondanks drie driesetters van respectievelijk Anouk, Christ en Cora en bijna een derde game voor het gemengdubbel van Patrick / Anouk was het Delft 2 dat maximaal scoorde.

In het derde team (vierde divisie) waren het de dames die zorgden voor de punten. Jetske en Margo hadden voor beider enkels en damesdubbel slechts zes games nodig. Samen met Jeffry tekende Margo voor het vierde, zwaarbevochten wedstrijdpunt: 21-19 21-23 23-21. Gelijkspel en plaats 6 in de poule.

Het eerste klasse team had i.v.m. personele problemen de beschikking over Tara Bollebakker en Petra Landmeter. De drie punten ten koste van Oosterhout 2 kwamen van Thomas, Petra en Tara. Thomas verraste met zijn singel tegen Riccardo Leupen: 21-12 13-21 21-13. Ook Jeroen maakt een enorme groei door en demonstreerde dat met drie games (23-21 11-21 15-21) tegen een op Harry Potter personage gelijkende Gerard van Nunen. Thomas en Tara zaten dichtbij een stunt (21-16 15-21 22-24), maar de ontmoeting werd besloten met 3-5 voordeel voor de Oosternezen.

In de regiocompetitie zijn er naast team 4 nog drie teams. Team 5 (derde klasse) bestaat uit Robbert, Wilfried, Ronnie, Monique en Astrid. Zondag 25 september ontving het team Hirundo 1 uit Lage Zwaluwe. Er werden maar liefst vier driesetters gespeeld, waarvan alleen de gemengddubbel van Ronny en Monique ‘de juiste kant’ opviel (20-22, 21-17, 21-15). De drive bij het team is er gelukkig niet minder om: 3-5 en op naar de volgende wedstrijd!

Team 6 (vierde klasse) heeft John, Jack, Madelon en Emilie in de rangen. Er moet door de competitieleider echter creatief omgesprongen worden met invallers. Afgelopen weekend werden Mat Buuron, Jan Triel en Iris van der Looij ingeschakeld als geheime talenten. Mat en Jan pakten hun herendubbel, Iris en Emilie deden hetzelfde. In een poging team 5 te overtroeven, werden er maar liefst vijf driesetters gespeeld. Jan en Emilie zorgden op een haar na voor winst (21-17, 12-21, 22-24), waardoor alsnog de punten gedeeld werden met buurclub BBV 4.

Zeg je Piet Oerlemans, dan zeg je team 7 (vierde klasse). Dit seizoen heeft Piet een eigen tempoteam van talenten om zich heen gevormd: Federico Castaldo, Lars Kruidenier, Corry Pronk en Elise de Crom staan tot zijn beschikking. De oudste competitiespeler van TFS’57 enkelt gewoon nog en moest in BBV 5 speler Nino Schutte zijn meerdere erkennen: 20-22 7-21. Diezelfde Nino was ook in de herendubbel tegen Federico en Lars te bepalend: 16-21, 21-19, 19-21 voor BBV 5. Gelukkig waren onze clubgenoten oppermachtig in alle andere partijen: een prachtige 6-2 winst. Een aangename derde plaats in de poule, juist onder BC Hoeven.

Trots op ons jeugdteam

In de Onder 17 leeftijdsklasse komt TFS’57 dit seizoen uit met zes toppers: Devy Heskens, Stijn Meeus, Gerardo Castaldo, Chiara de Groot, Veerle van Driel en Karlijne Sikkers. Uw redacteur is nog op jacht naar een mooie teamfoto, maar u weet: topsporters zijn lastig vast te leggen op de gevoelige plaat, zo snel!

Afgelopen weekend speelde het zestal een thuiswedstrijd tegen Oosterhout U17-2. Een weekje eerder speelde ons jeugdteam ook al een uitwedstrijd tegen dit team. Een aantal van deze spelers neemt voor het eerst deel aan de jeugdcompetitie, dus elke nieuwe wedstrijd is toch weer een beetje spannend. Hoewel het Oosterhoutse team een tandje te sterk was, mogen we trots zijn op de inzet van onze jeugdspelers.
Op 9 oktober kun je Devy, Stijn, Gerardo, Chiara, Veerle en Karlijne in actie zien tijdens hun thuiswedstrijd in Sporthal Kannebuis in Halsteren tegen Reeshof U17-1.

Uitslagen speelweek 2

Senioren: TFS’57-1 – Zwaluwen 2: 6-2 (w), TFS’57-2 – Delft 2: 0-8 (v), TFS’57-3 – Conquesto 4: 4-4, TFS’57-4 – Oosterhout 2: 3-5 (v), TFS’57-5 – Hirundo 1: 3-5 (v), TFS’57-6 – BBV 4: 4-4, TFS’57-7 – BBV 5: 6-2 (w), TFS’57-U17 – Oosterhout U17-2: 0-8 (v).